>

Archív famózních zpráv

Chatrnost a křehkost ve vyšším věku jsou znamením slabého srdce

4. 12. 2018

EXETER (Famous) – Mladí lidé pohlížejí na stáří a děsí se toho, že jednou budou chatrní a křehcí, belhat se a s obtížemi stát. Jenže nevšímají si přitom těch seniorů, kteří i po sedmdesátce čiperně pobíhají. Neměli štěstí, ale celý život se věnovali intenzivnímu aerobnímu pohybu a mají silné zdravé srdce. Vědci z Exteru prokázali, že lidé sportující celý život do vysokého věku, kteří mají silné a zdravé srdce, mají také pevné svaly a chatrnost se jim vyhne.

Muži mileniálové už nechtějí být soutěživí macho samci, zdůrazňují altruismus a otevřenost

4. 12. 2018

VANCOUVER (Famous) – Kanadští psychologové tvrdí, že muži ve věku osmnáct až devětadvacet let, tedy generace, jíž se říká mileniálové, netouží být soutěživými svalovci. Nejenže tyto vlastnosti nepatří do jejich nejoblíbenějších, které touží mít, ale navíc při debatě o těchto charakteristikách projevují negativní emoce. Naopak vysoce si cení svého zdraví, otevřenosti druhým a novým zážitkům či altruismu a štědrosti.

Česnek či skořice dokážou zabíjet perzistentní borelie způsobují pozdní stádium boreliózy

4. 12. 2018

BALTIMORE (Famous) – Vědci z Marylandu testovali esenciální oleje z běžných druhů koření v boji proti perzistentním buňkám bakterie zvané Borrelia burgdorferi. Tyto perzistentní buňky přetrvávají v těle mnoho let a způsobují vážné pozdní stádium lymské boreliózy. Výtažek z česneku, kmínu, tymiánu, myrhy, citrónové trávy, nového koření a několika dalších rostlin užívaných v kuchyni přitom dokázaly rezistentní bakterie zabít.

Dívky vstupují do puberty dříve kvůli chemii v líčidlech a kosmetice

4. 12. 2018

LOS ANGELES (Famous) – Matky a babičky dnešních náctiletých pamatují doby, kdy nosit make-up na základní škole bylo nemyslitelné. Dívky čekaly minimálně do patnácti, než si mohly dovolit první lehké líčení či používat parfém. Jenže dnes už se chtějí malovat doslova holčičky na prvním stupni. A rodiče, kteří jim make-up, rtěnky, laky na nehty a jiné kosmetické včetně deodorantů a parfému dovolí, jim poškozují zdraví. Chemické sloučeniny v těchto výrobcích totiž startují pubertu u dívek o mnoho měsíců dříve. A to znamená třeba celoživotně vyšší riziko rakoviny prsu.

Lars von Trier: Alkohol mi pomáhá zbavovat se úzkostí

4. 12. 2018

LONDÝN (Famous) – Režisér Lars von Trier je tvůrcem mysteriózních, sexuálně provokativních a často velmi temných filmů. Jednašedesátiletý dánský filmař přiznává, že bojuje s alkoholismem, jenže to pro něj není snadné, protože etanol mu pomáhá zvládat vážné úzkostné ataky.

Meryl Streepová: Když jsem byla mladá, říkali mi, že mám velký nos a jsem tlustá

4. 12. 2018

LOS ANGELES (Famous) – Herečka Meryl Streepová už ve svých prvních rolích dala jasně najevo, že filmaři pracují s výjimečným talentem. První velké ocenění své práce převzala v roce 1979, získala Emmy za roli Ingy Helmsové Weissové v minisérii Holocaust. O rok později přezvala svého prvního Oscara za roli Joany Kramerové ve filmu Kramerová versus Kramer. Jenže na filmy ze sedmdesátých a osmdesátých let se s potěšením dívat nedokáže. Příliš jí připomínají období, kdy od hollywoodských producentů slýchala, že je tlustá a má příliš velký nos.

Chris Noth vzkázal fanouškům: Sex ve městě 3 je definitivně mrtvá věc

4. 12. 2018

NEW YORK (Famous) – Herec Chris Noth se snaží ukončit plané naděje kolem natáčení filmu Sex ve městě 3. Věčné spekulace o tom, zda se podaří přesvědčit Kim Cattrallovou k natáčení třetího filmu o Carrie Bradshawové, jsou prý liché. Snímek nikdy nevznikne, tvůrci totiž projekt s konečnou platností pohřbili.

Eddie Murphy má desátého potomka

4. 12. 2018

LOS ANGELES (Famous) – Eddie Murphy se rozhodl své jmění nabyté hollywoodskými trháky investovat do potomků. O víkendu se mu narodil už desátý. Jeho přítelkyně Paige Butcherová porodila v pátek 30. listopadu chlapečka Maxe Charlese. Se slavným komikem má druhé dítě, před dvěma roky s ním přivedla na svět dcerku Izzy Oonu.

Harry Potter a zájem o okultismus zvýšil počet případů pro exorcisty o 1 700 procent

3. 12. 2018

INDIANAPOLIS (Famous) – Katolická církev výrazně posílila počet odborně proškolených exorcistů. Papež František si nedávno postěžoval, že kvůli oblibě okultismu výrazně přibylo posedlých démony. Američtí katoličtí biskupové ale tvrdí, že za nárůst případů pro exorcisty může také literární magie a zvláště knihy o Harrym Potterovi. Lidé se inspirují a pokoušejí se čarovat. Pouštějí se však do černé magie, jíž přivolají temné síly. A jen v USA za posledních dvacet let přibylo případů pro exorcisty o 1 700 procent.

Tibet před člověkem osídlili již denisované

3. 12. 2018

TUCSON (Famous) – Tibeťané jsou extrémně odolnou rasou člověka druhu Homo sapiens. Dokážou žít totiž v prostředí, kde se průměrná roční teplota pohybuje kolem nuly stupňů Celsia. V nadmořské výšce přes čtyři tisíce metrů nad mořem také dokážou čelit velmi nízké koncentraci kyslíku. Nejsou však jedinými lidmi, kteří Tibet osídlili. Podle nových výzkumů totiž Tibetskou náhorní plošinu přijali za svůj domov už naši blízcí příbuzní/předci – denisované.

Osm z deseti lidí lékařům lže, protože se bojí odsouzení a poučování

3. 12. 2018

SALT LAKE CITY (Famous) – Součástí medicínské praxe je poučování pacientů o správném chování a životním stylu jako prevence řady onemocnění. Jenže právě ze strachu, že lékař pacienty poučí o zdravém životním stylu a napomene je, aby upravili své chování, osm z deseti z nich raději lže a zatajuje důležité informace. Vyplývá to z nového průzkumu v USA.

Chytré telefony jsou sedmnáctkrát znečištěnější bakteriemi než záchodové prkénko

3. 12. 2018

ABERDEEN (Famous) – Lidé si často chytrý telefon pečlivě střeží jako součást vlastního těla. A také ho berou na různá místa – na jídelní stůl, do postele či na záchod. Výsledkem toho je, že tento přístroj na sobě nese více nebezpečných bakterií a virů než špinavé záchodové prkénko. V případě, že ho člověk nosí v koženém pouzdru, jich je až sedmnáctkrát více než na toaletní míse.