>

Archív famózních zpráv

„Dětský mozek“ u žen po porodu do roka odeznívá, žena je pak dokonce bystřejší

26. 6. 2020

WEST LAFAYETTE (Famous) – Ženy po porodu dítěte často zažívají změnu kognitivních funkcí a pozornosti. Lidově řečeno se jejich mozek dostává na úroveň novorozeného dítěte, jako by se mu přizpůsobily. Psychology a psychiatry dobře zdokumentovaný jev ale brzy opět ustupuje. Nejpozději do roka od porodu jsou ženy opět plně při smyslech, a dokonce jsou jejich smysly, pozornost a myšlení bystřejší než u žen, které nerodily vůbec.

Američan žaluje Amazon o 25 milionů dolarů, při masturbaci na jeho platformě si poranil penis

26. 6. 2020

WASHINGTON DC (Famous) – Americká judikatura umožňuje velmi bizarní žaloby občanů proti firmám. Erik Estavillo ale zřejmě šanci na úspěch mít nebude. Žaluje totiž společnost Amazon vlastnící platformu pro živé vysílání Twitch zprostředkovávající uživatelům přímé přenosy při hraní počítačových her. Estavillo chce pětadvacet milionů dolarů za to, že jako závislý na sexu se nedokáže z platformy odhlásit kvůli velmi přitažlivým uživatelkám. Takže často při jejich sledování masturbuje a nadměrnou masturbací si poranil penis.

Mikroplasty jsou přítomny ve všech druzích ovoce a zeleniny, nejvíce v jablkách

26. 6. 2020

KATÁNIE (Famous) – Vědci z USA prokázali, že mikro a nanoplasty pronikají kořeny do rostlin. A putují cévními svazky do všech pletiv, takže jsou přítomny nejen v kořenech, ale také ve stoncích, listech, květech a plodech. Sicilští vědci proto šli na trh v Katánii a nakoupili ovoce a zeleninu. Nano a mikročástice plastů byly ve všech plodinách. Nejvíce v jablkách. Před nano a mikroplasty se přitom nelze chránit. Jsou v půdě i vodě celé planety. I v oblastech vzdálených od civilizace. Takže ani biopěstitelné nemůžou tvrdit, že jejich plodiny je neobsahují. Nejmenší částice plastů se šíří atmosférou, na zem je také strhává srážková voda a sníh.

Japonsko tvrdí, že Kima zabil koronavirus

26. 6. 2020

TOKIO (Famous) – Japonsko opět naznačilo, že diktátor KLDR Kim Čong-un je po smrti. Před několika týdny se o podobné informaci spekulovalo v médiích po celém světě. Kim měl umřít po náročné operaci srdce. Jenže 1. května se krátce objevil na veřejnosti. Pokud to tedy byl on a nikoli jeho dvojník. Teď přišli Japonci s tím, že v pořadí třetí diktátor z rodu Kimů je mrtev a podlehl onemocnění COVID-19, které je způsobováno virem SARS-CoV-2.

Charlize Theronová: Steven Seagal je obézní hovado

26. 6. 2020

LOS ANGELES (Famous) – Nebývale ostře a vulgárně se do akčního hrdiny Stevena Seagala opřela herečka Charlize Theronová. V rozhovoru pro americkou rozhlasovou stanici prohlásila, že nemá problém „valit sračky“ o Seagalovi, protože je to obézní hovado, které se chová k ženám naprosto odporně.

Emma Robertsová a Garrett Hedlund spolu čekají dítě

26. 6. 2020

LOS ANGELES (Famous) – Herci Emma Roberstová a Garrett Hedlund spolu čekají prvního potomka, který bude zároveň pro oba prvním dítětem. Hollywoodský pár zatím informaci nepotvrdil, ale magazín Us Weekly získal z několika různých zdrojů informace, že je dvojice štěstím bez sebe a potomek je plánovaný.

Justin Bieber žaluje dvě uživatelky Instagramu, které ho obvinily ze sexuálního násilí

26. 6. 2020

LOS ANGELES (Famous) – Tento týden se jedním z obviněných ze sexuálního násilí páchaného na ženách stal také Justin Bieber. Nařkly ho dvě uživatelky Instagramu, zatím jen veřejně na této sociální síti. A zatímco nepodaly trestní oznámení, ale chtěly zřejmě zpěváka kompromitovat mediálně, on se rozhodl obě zažalovat kvůli křivému obvinění. Justin už v polovině týdne dokázal, že obvinění postrádají důkazní materiál, zatímco on předložil fakta, že v období zmiňovaném dotyčnými ženami nebyl na místě, kde mělo k násilí dojít.

Adele odložila vydání alba, v září se ho fanoušci nedočkají

26. 6. 2020

LONDÝN (Famous) – Fanoušci zpěvačky Adele už více než čtyři roky čekají na nové album. A nedočkají se ho ani letos v září, jak původně britská hvězda avizovala. Její producent Jonathan Dickins teď oznámil, že v devátém měsíci tohoto roku rozhodně nebude připravena k uvedení na trh. Podle Dickinse za zpoždění může pandemie a přesné datum vydání zatím nikdo neví.

Bývalá manželka Eltona Johna žádá soudní zákaz proti němu

25. 6. 2020

LONDÝN (Famous) – Renate Blauelová se s Eltonem Johnem rozvedla před dvaatřiceti roky. Od té doby se stranila médiím a popularitě. Mluvit se o ní začalo až loni, kdy do kin vstoupil životopisný snímek o Eltonovi, on sám o ní píše v knižních pamětech. Blauelová teď – ze zatím neobjasněného důvodu – podala u Vrchního soudu v Londýně žádost o zákaz proti exmanželovi.

Arachnologové pojmenovali nový druh stepníka podle Joaquina Phoenixe

25. 6. 2020

TEHERÁN (Famous) – Íránští arachnologové nalezli nový druh pavouka stepníka. Na jeho chlupatém zadečku je jasně červená kresba, která jim připomněla ústa herce Joaquina Phoenixe ve filmu Joker. Proto se rozhodli právě po slavné americké hvězdě pavouka pojmenovat. Zatímco chlupatý členovec je striktní masožravec, Joaquin je většinu života striktním veganem.

Kloktání slané vody by mohlo pomoci při mírných symptomech COVID-19

25. 6. 2020

EDINBURGH (Famous) – Jednu z nejstarších metod léčby zánětů horních cest dýchacích – kloktání slané vody a napařování slanou vodou – testují vědci ze Skotska jako možnou metodu léčby COVID-19. U mírných a středně těžkých symptomů by totiž mohla tato metoda účinně uspíšit léčbu. Viry totiž slanou vodu nesnášejí, sůl je deaktivuje a ničí. Podle vědců z Edinburghu tak lze kloktáním slané vody výrazně uspíšit léčbu a uzdravení.

Populace tučňáků v Antarktidě budou díky úbytku ledu narůstat

25. 6. 2020

TAČIKAWA (Famous) – Japonští vědci tvrdí, že tání ledovců nemá na živočichy žijící v polárních oblastech jen zhoubný vliv. Ačkoli v Arktidě kvůli mizejícím ledovcům ubývá medvědů ledních, v Antarktidě na opačné části planety z toho prosperují tučňáci. Podle zoologů tučňáci kroužkoví díky ústupu ledovců tráví lovem potravy méně času a dříve se vracejí k mláďatům.