>

Archív famózních zpráv

Angelina Jolie chce mít z dětí workoholiky

12. 9. 2017

LOS ANGELES (Famous) – Angelinu Jolie občas obviňují z workoholismu. Matka šesti potomků mnohdy nestačí ani pořádně jíst a jistý čas vypadala jako anorektička. Ona je ale na svou vysokou pracovní morálku hrdá a tvrdí, že stejně chce vychovávat své děti. Ty se tak můžou těšit na život, v němž na prvním místě bude práce a hon za úspěchem a uznáním.

Amal Clooneyová nejraději sleduje staré díly Pohotovosti

12. 9. 2017

LOS ANGELES (Famous) – Když byl George Clooney lékařem seriálu Pohotovost, o velkých hollywoodských filmech se mu ještě ani nesnilo. Měl ale štěstí a na přelomu milénia se z televizní hvězdy stal tou filmovou. A možná díky tomu potkal svou manželku Amal. Ta dnes ale daleko raději než manželovy kasovní trháky miluje právě staré díly Pohotovosti, v nichž je ještě šťavnatým zajdou.

Niall Horan: Jsem sám, ale jsem velmi nenáročný na randění

12. 9. 2017

LONDÝN (Famous) – Zpěvák Niall Horan by si rád našel partnerku. Britský hudebník tvrdí, že je velmi nenáročný na randění a nemusí se ho bát žádná dívka či žena. Třiadvacetiletý člen skupiny One Direction by rád našel tu pravou, s níž by vytvořil dlouhodobý a pevný vztah.

Joanna Krupová přišla zcela nahá před britský parlament

12. 9. 2017

LONDÝN (Famous) – Topmodelka Joanna Krupová se svlékla zcela do naha a stoupla si před britský parlament. Ve Westminsteru protestovala proti cirkusům s divokými zvířaty – lvy, tygry, medvědy apod. Aby ji nemohli zatknout za obscénnost, byla pomalovaná tak, aby kresba srsti tygra zakrývala intimní části a většinu kůže.

David Beckham zuří. Obviňují ho z vyhlazování vrásek botoxem

12. 9. 2017

NEW YORK (Famous) – Davidu Beckhamovi se velmi nelíbí, že za jeho vyhlazenou pletí vidí fanoušci náročné kosmetické zákroky a botoxové injekce. Není prý žádnou mužskou Cher, aby byl na podobných procedurách závislý a popíral je. Britský fotbalista tvrdí, že jediný výrazný kosmetický zákrok, který v poslední době podstoupil, je to, že si odbarvil vlasy.

Obézní manželky zvyšují riziko obezity u mužů

12. 9. 2017

KODAŇ (Famous) – Dánští epidemiologové tvrdí, že za obezitu mužů často můžou právě jejich manželky. Dokazují tím, že v rodinách většinou kvalitu a typ stravování ovlivňují ženy. Muži s nadváhou totiž na štíhlou partnerku vliv nemají, ale žena s nadváhou velmi výrazně ovlivňuje to, že její partner bude brzy také obézní.

Klimatologové: Dva hurikány za sebou jsou náhoda, tři důkaz změny klimatu

12. 9. 2017

EDINBRUGH (Famous) – Trojice atlantických hurikánů Harvey, Irma a José nejsou podle britských klimatologů náhodou. Podle jejich znalostí a výpočtů by mohly náhodně vzniknout maximálně dva, ale pokud se vytvoří tři, jde o projev změny klimatu. Podle nich je to jasný důkaz, že oteplování planety je reálné. Popírá ho přitom americký prezident Trump, jehož země byla hurikány rozsáhle poškozena.

Software kalifornských expertů dokáže odhalit gaye z fotky s přesností 91 procent

12. 9. 2017

STANFORD (Famous) – Software umělé inteligence vyvinutý vědci ze Stanfordské univerzity v Kalifornii dokáže určit homosexuální orientaci z fotografie obličeje s přesností jednadevadesát procent. Kontroverzní program ale trochu postrádá účel, tedy proč je potřeba něco tak intimního a soukromého vůbec určovat a komu bude software sloužit.

Jed mravenců dokáže léčit lupénku

12. 9. 2017

ATLANTA (Famous) – Jed rezavých mravenců druhu Solenopsis saevissima působí při štípnutí velké bolesti. Obsahuje alkaloid solenopsin, který vnitřně působí rozklad krve a odumírání tkání. Vědci z Georgie ale zjistili, že aplikován zevně může být lékem. A to na velmi problematické imunitní onemocnění zvané lupénka. Krém se solenopsinem totiž výrazně omezuje záněty a ztenčování kůže v místě postižení.

Metoda vystřihování genů poskytne zahradníkům bizarní barvy květů

12. 9. 2017

CUKUBA (Famous) – Metoda vystřihování genů CRISPR je mnoha vědci kritizována jako hazard s přírodou. Obávají se, že touto manipulací s geny můžeme vytvořit nebezpečné druhy či choroby, které vyvolají totální kolaps ekosystému. Nicméně pro řadu oborů je velmi lákavá. Třeba šlechtitelé rostlin tak můžou mít skutečně hořcově modrou růži či jiné barvy, které je v určitých případech druhů nemožné získat pouhým křížením.

Noční můry pomáhají dlouhodobé paměti

12. 9. 2017

NEW YORK (Famous) – Neurologové z New Yorku tvrdí, že noční můry nejsou specifikem člověka. Trápí totiž také hlodavce. Laboratorní potkani a myši v noci sní o děsivých zážitcích uplynulých dní. A podle všeho jim to – stejně jako jiným savcům včetně člověka – pomáhá při tvorbě a konsolidaci dlouhodobé paměti.

Bill Nighy: Hercem jsem proto, že jsem chtěl mít dlouhá období volna

11. 9. 2017

LONDÝN (Famous) – Bill Nighy se prý stal hercem především proto, že se mu zalíbil jejich pracovní harmonogram. Už jako mladík si všiml, že herci mají mezi jednotlivými pracovními výkony delší období volna a také letní prázdniny. Sedmašedesátiletý britský komik se pro to nadchl a díky tomu ho dnes známe také z filmů Láska nebeská či Piráti z Karibiku.