>

Archív famózních zpráv

Šok! Za nespavost ve stáří můžou lvi

12. 7. 2017

DURHAM (Famous) – Odpověď na to, proč lidé po celém světě na stáří přicházejí o kvalitní spánek, znají antropologové. Viníkem podle nich jsou lvi. Zvířata, s nimiž většina lidí dávno nepřichází do styku, byla každodenní hrozbou po miliony let evoluce lidského druhu. A starší jedinci byli určeni k tomu, aby kmenové tábořiště pralidí před predátory chránili. Dodnes tak starší osoby kolem druhé ranní – hlavním čase pro lov u lvů – nemůžou zabrat.

Evropa do konce druhé dekády bude bojovat s epidemií pohlavních chorob

12. 7. 2017

BRUSEL (Famous) – Další nepříznivé statistiky potvrzují, že promiskuita spojená s odmítáním kondomů vede k epidemii pohlavních chorob v Evropě. Starý svět bude do konce druhé dekády nového milénia čelit největší epidemii pohlavních chorob od konce světové války. Extrémně vzrůstá počet nakažených syfilidou a ještě nepříznivější je šíření neléčitelných kmenů kapavky.

Beckhamovic dcera slavila narozeniny v Buckinghamském paláci

11. 7. 2017

LONDÝN (Famous) – David a Victoria Beckhamovi jsou oba neurození. Šlechtici je neučinila ani královna, když jim odmítla udělit nejnižší šlechtický titul sir a dáma. Nicméně bohatí a slavní plebejci mají dost kontaktů na to, aby si na šlechtu mohli alespoň hrát. A tak jejich dcera Harper slavila narozeniny v královnině salónku. A na hlavu bývalého fotbalisty a návrhářky padá kritika ze všech stran.

Bývalý přítel George Michaela prý nemá ani na vodu a chleba

11. 7. 2017

LONDÝN (Famous) – Kadeřník a vizážista Fadi Fawaz během vztahu s Georgem Michaelem asi zapomněl pracovat. Rozhodně si stihl zvyknout žít nad poměry. A tak když slavný hudebník o Vánocích skonal a v závěti mu nic neodkázal, Fawaz brzy vyčerpal rezervy a teď prý strádá téměř jako bezdomovec. Lítost vzbuzuje tím, že o sobě prohlašuje, že nemá ani na vodu a chleba.

Sofia Coppolová se při výběru herců radila s homosexuálními kamarády

11. 7. 2017

LOS ANGELES (Famous) – Režisérka Sofia Coppolová prý chtěla pro svůj nový film Beguilded skutečně sexy chlapy. Jenže se bála, že její názor na to, jak takový muž vypadá, nebude univerzální. Proto kontaktovala své homosexuální kamarády, aby jí s výběrem mužských postav pomohli. A pro hlavní roli zvítězil Colin Farrell.

Nicki Minaj podle fanoušků na Twitteru přiznala, že je těhotná

11. 7. 2017

LOS ANGELES (Famous) – Rapperka Nicki Minaj je prý těhotná. Přesvědčeni jsou o tom její nejvěrnější příznivci, kteří ji denně sledují na sociálních sítích. Konkrétně na Twitteru měla snědá kráska s vyvinutými ženskými křivkami přiznat, že čeká miminko. Fanoušci to odečítají z jediného emotikonu – obrázku mimina.

Nelsan Ellis z Pravé krve se upil k smrti

11. 7. 2017

LOS ANGELES (Famous) – Před několika dny oblétla svět zpráva, že herec Nelsan Ellis zemřel. Bylo mu teprve devětatřicet roků. Hvězda seriálu True Blood: Pravá krev skonala předčasně na následky těžkého alkoholismu. Se závislostmi přitom slavný herec bojoval většinu dospělého života.

Šesté masové vymírání druhů probíhá v plném proudu

11. 7. 2017

STANFORD (Famous) – Vědci z kalifornského Stanfordu ve spolupráci s kolegy z Mexico City přinesli další nezvratné důkazy o tom, že šesté masové vymírání druhů na planetě Zemi je v plném proudu. Zatímco v minulosti byly spouštěči těchto druhových apokalyps vždy vlivy vnějšího vesmíru či geologické pochody na planetě, tentokrát je původcem člověk a to svou činností. Přemnožením a svou nenasytností způsobí celkový kolaps ekosystému, který ho bude nakonec stát život.

Trestání vede děti k pokračování v nevhodném chování

11. 7. 2017

WÜRZBURG (Famous) – Dávat dětem alternativy jejich chování, nikoli je trestat a pouze kritizovat. To radí němečtí psychologové všem rodičům, kteří chtějí své děti odvést od zlobení a nevhodného chování. Podle nich totiž trestání a kárání bez poskytnutí jiných možností donutí dítě, aby ve zlobení a špatném chování pokračovalo.

Nízkosacharidové diety výrazně zpomalují metabolismus

11. 7. 2017

SYDNEY (Famous) – Ne vždy je rychlé řešení tím nejlepším vedoucím k trvalým a kvalitním výsledkům. A rozhodně to platí o hubnutí. Pokud se člověk nepohybuje a vsadí na nízkosacharidovou dietu, spíš si uškodí. Jednak trpí tzv. ketózou – v jeho krvi se zvýší hladina ketonů – ale také se u něj zásadně zpomalí metabolismus. Takže po vysazení diety dojde k rychlému jojo efektu.

Sílu člověk získá spíš než posilováním svalů zapojováním nervového systému

11. 7. 2017

STILLWATER (Famous) – Vědci z Oklahomy tvrdí, že k získání síly nestačí jen posilovat svaly. Člověk musí zapojit do činnosti také motorické nervy. Ty se ale aktivují jen při zvedání velmi těžkých předmětů. Studie je vůbec prvním neurologickým vysvětlením toho, proč k získání síly vede rychleji posilování s velkými zátěžemi.

Bulimie nutí nemocného vidět jídlo jako únik před negativním vnímáním sebe sama

11. 7. 2017

BOSTON (Famous) – Lidé trpící bulimií nemají mozek stejný jako zcela zdraví jedinci. Jejich centrální nervový systém prodělal strukturní změny, které významně ovlivňují chování při pohledu na jídlo. Bulimici totiž vnímají jídlo jako možnost, jak uniknout před utrpením a nemít negativně sebehodnotící myšlenky. Bohužel přejídání ale zpětně vyvolává nevolnost.