>

Archív famózních zpráv

V devětadvaceti zemích severní polokoule padlo letos na 400 teplotních rekordů

9. 10. 2019

BERKELEY (Famous) – Téměř čtyři stovky absolutních teplotních rekordů padly v devětadvaceti zemích severní polokoule od 1. května do 30. září tohoto roku. Tvrdí to klimatologové z Berkeley, podle nichž celá třetina těchto rekordů padla v Německu. Žhavěji než kdykoli za posledních dvě stě let – historii měření – měli také ve Francii a Nizozemsku.

Je na čase trávit co nejvíce času v lese, aby nepřišly zimní deprese, tvrdí psychologové

9. 10. 2019

LONDÝN (Famous) – Období od zimní rovnodennosti do Vánoc je ideálním časem na prevenci zimní afektivní poruchy. Pod tu se shrnují různé depresivní symptomy, pesimistické stavy a úzkostné nálady, které vznikají kvůli studenému počasí, dlouhým nocím a svátkům konce roku. Podle vědců z britské Královské vysoké školy psychiatrické je vůbec nejlepší prevencí pobyt v lese. Lidé by měli v říjnu a listopadu trávit co nejvíce času v přírodě na čerstvém vzduchu a ideálně právě mezi stromy.

Běžné znečištění vzduchu velkých měst způsobuje plešatost

9. 10. 2019

MADRID (Famous) – Nechcete přijít o vlasy a toužíte po husté kštici? Pak se odstěhujete z velkého města na venkov s čistým vzduchem. Vzkazují vědci z Jihokorejské republiky, kteří s těmito závěry přišli na sympozium dermatologů v Madridu. Podle nich totiž běžné látky obsažené v exhalátech aut a kouře továrních komínů urychlují odumírání vlasových folikulů a vypadávání vlasů.

Majitelé psů žijí déle a častěji přežívají i vážný infarkt

9. 10. 2019

UPPSALA (Famous) – Člověk se tisíce let vyvíjí v soužití se psem. Mezi těmito dvěma silně sociálními savci se vyvinulo tak silné pouto a schopnost vzájemné komunikace a interakce, že jsou dnes psi stejně cenní jako lidští společníci. Dokazují to dvě na sobě nezávislé studie ze Švédska a Kanady. Vyplývá z nich, že mít doma pejska znamená být chráněn před negativními vlivy sociální izolace, které se projevují na fyzickém zdraví. Chovatel psa má o čtyřiadvacet procent nižší riziko předčasného úmrtí na jakékoli příčiny.

Konzumace rajského protlaku může zlepšit kvalitu spermatu až o padesát procent

9. 10. 2019

SHEFFIELD (Famous) – Muži mající problémy s plodností a kvalitou spermatu by měli denně konzumovat rajský protlak. Ten je totiž bohatý na antioxidant lykopen, který výrazně zvyšuje kvalitu spermatu. Zjistili to v experimentálním výzkumů odborníci na plodnost z Sheffieldu. Podle nich stačí přitom denně sníst dvě polévkové lžíce protlaku.

Tom Holland šokuje fanoušky oholenou hlavou

9. 10. 2019

LONDÝN (Famous) – Pro zásadní změnu image se rozhodl herec Tom Holland. Oholil si hustou kštici, a ne každému fanouškovi tím přišel vhod vzhledem k jejich osobnímu vkusu. Třiadvacetiletý představitel Spider-Mana se zřejmě oholil kvůli roli, ačkoli sám se k zásadní proměně vizáže nevyjádřil.

Kate Winsletová: Královna mě odstrčila rukou, abych už přestala mluvit

9. 10. 2019

LONDÝN (Famous) – Herečka Kate Winsletová dostala v roce 2012 Řád britského impéria, kterým ji dekorovala sama královna Alžběta II. Ta si s oceněnými vždy ráda chvíli povídá. Aby ale nebyl obřad příliš dlouhý, vždy nějak příjemci Řádu naznačí, že už má jít. Kate během hovoru držela za ruku, a když už dialog chtěla ukončit, jednoduše herečku odstrčila.

Miley Cyrusová je v nemocnici

9. 10. 2019

LOS ANGELES (Famous) – Zpěvačka Miley Cyrusová si na počátku týdne fanouškům postěžovala, že má bolavý krk. Americká hvězda musela s angínou lehnout do postele, v níž si krátila čas focením selfie a jejich zveřejňováním na Instagramu. Ze snímků bylo patrné, že jí skutečně není dobře. Jenže léky nezabraly a v úterý 8. října musela Miley do nemocnice.

Natalie Imbrugliová ve čtyřiačtyřiceti porodila prvorozeného potomka

9. 10. 2019

LONDÝN (Famous) – Zpěvačka Natalie Imbrugliová se ve čtyřiačtyřiceti letech stala maminkou. Na svět přivedla chlapečka, jemuž dala jméno Max Valentine. Australská hvězda na Instagramu zveřejnila fotku, na níž ji novorozený syn drží za palec.

Šestadvacetiletý elektrikář z Británie přišel kvůli Viagře nadobro o erekci

8. 10. 2019

LONDÝN (Famous) – Šestadvacetiletý Nat Thind byl sexuálně velmi aktivní mladý muž. Rád experimentoval a pomáhal si přitom Viagrou. Za svůj život modrou pilulku spolkl několikrát bez komplikací, poslední zkušenost letos v červnu ho ale trvale připravila o erekci. Lék totiž nejprve vyvolal priapismus – několik dní trvající ztopoření. Během něj došlo k tak vážnému poškození nervů a tkání v penisu, že Nat teď nemá erekci vůbec žádnou. Ani tu samovolnou ranní. Kvůli nákladné léčbě v zahraničí žádá na internetu o finanční pomoc.

Švédský král pět ze svých sedmi vnoučat vyloučil z královské domácnosti

8. 10. 2019

STOCKHOLM (Famous) – Švédský král Karel XVI. Gustav je moderní a progresivní panovník, třebaže v dubnu tohoto roku oslavil již třiasedmdesáté narozeniny a pamatuje starobylé tradice svých předků. Rodák ze Solny však odmítá mrhat penězi daňových poplatníků na své příbuzenstvo, a tak pět ze svých vnoučat oficiálně odstranil ze švédské královské domácnosti. Formálně jim tak zaniká nárok užívat titul Jeho/její královská výsost. A živobytí jim rodiče musejí hradit z vlastního.

Tento týden proletí kolem Země 16 asteroidů

8. 10. 2019

WASHINGTON DC (Famous) – Centrum pro studium blízkých objektů agentury NASA potvrdilo, že kolem Země tento týden proletí smršť asteroidů. Počátkem v úterý 8. října ráno mine planetu šestnáct asteroidů menších rozměrů. Největší bude podobně rozměrný jako Velká pyramida v Gíze, ale prosviští kolem Země v bezpečné vzdálenosti.