>

Archív famózních zpráv

Fotbalistické hlavičky poškozují ženský mozek pětkrát více než mužský

1. 8. 2018

NEW YORK (Famous) – Naštěstí žijeme v časech, kdy už ženám nikdo nebrání v tom, pokud chtějí hrát fotbal. Bohužel se však musejí smířit s tím, že je něco pravdy na tvrzení, že tento sport není pro ženy vhodný. Z pohledu neurologa je pro ně přímo nebezpečný a výrazně zvyšuje riziko rozvoje demence, úpadku myšlení a paměti či sociálně negativního chování. Ženský mozek totiž úder do hlavy balónem poškodí pětkrát více než ten mužský.

Vláknina ruší zhoubné účinky stresu na střeva a může tak zpětně posílit i mozek

1. 8. 2018

CORK (Famous) – Stres má holistický účinek na lidské zdraví. Negativně ovlivňuje psychiku, takže se člověk většinou chová tak, že poškozuje své zdraví a oslabuje imunitu. To se zase podepíše na tom, že je člověk méně odolný vůči stresu. Lékem na stres ale může být vláknina ze zeleniny a luštěnin. Ta totiž posiluje střevní sliznici – mozek v břiše – který pak druhotně posiluje mozek v hlavě.

Zázvor obsahuje enzymy štěpící nepříjemné pachy v ústech

1. 8. 2018

MNICHOV (Famous) – Zázvor a zázvorový čaj jsou ideální pomůcky pro řešení nepříjemného zápachu úst. Lidé spoléhající na mentol často zjišťují, že výsledek překrývání zápachu touto látkou je neuspokojivý. Ale zázvor obsahuje gingerol, který podporuje činnost enzymů štěpících především sirné sloučeniny působící nepříjemný zápach úst.

Velryby nezpívají kvůli vábení partnera, je to forma echolokace

1. 8. 2018

NEW YORK (Famous) – O tom, že jsou kytovci schopni určité formy echolokace podobně jako netopýři, vědí zoologové už delší dobu. Ale zpívání velryb bylo dosud vykládáno spíše jako vábení partnerů a partnerek či přímá komunikace s příslušníky druhu. Jenže podle jednoho psychologa z New Yorku je to prostě forma echolokace, jíž se kytovci snaží vidět vzdálené předměty kolem sebe a získat představu o okolí.

Madonna: Jako matka malého fotbalisty nemám žádný život

1. 8. 2018

LISABON (Famous) – Zpěvačka Madonna se přestěhovala do Lisabonu, aby mohl její syn David navštěvovat prestižní fotbalistickou školu. Dvanáctiletý Malawijec David Banda má veliký talent, takže ho slavná máma podporuje. Ale zároveň lituje toho, že v portugalské metropoli nemá žádný život. Je tam jednoduše nuda jako v Brně.

David Hasselhoff se potřetí oženil

1. 8. 2018

LONDÝN (Famous) – Herec David Hasselhoff učinil z velšské krásky Hayley Robertsové svou třetí manželku. Dvojice se rozhodla uspořádat svatbu v Itálii a pozvat jen nejbližší přátele a rodinu. Veselka to tak byla intimní a neokázalá. Šestašedesátiletá hvězda seriálu Pobřežní hlídka žije se sedmatřicetiletou modelkou od roku 2011, kdy se potkali v soutěži Britain’s Got Talent.

Alan Alda má Parkinsonovu chorobu

1. 8. 2018

LOS ANGELES (Famous) – Herec Alan Alda přiznal, že trpí vážným neurodegenerativním onemocněním. Dvaaosmdesátiletý představitel kapitána Hawkeyeho Pierce ze seriálu MASH se potýká s onemocněním mozku, jehož následkem se dostavují nekontrolované třesy a záškuby těla. S Parkinsonovou chorobou bojuje už tři a půl roku. Veřejnosti se rozhodl svěřit dříve, než to za něj udělá nějaký „dobrák“.

John Cleese: Graham Chapman byl buznička

1. 8. 2018

LONDÝN (Famous) – Komik John Cleese ze slavné formace Monty Python rozhodně nevolí politicky vhodná slova. Často tím u mladé generace, která přestala chápat význam černého a politicky nekorektního humoru, strhne vlnu odporu, v níž se pak sám topí. Stalo se tak i minulý týden, když nazval kolegu Grahama Chapmana buzničkou.

Kombinace endorfinů a adrenalinu činí sex na veřejnosti velmi vzrušujícím

31. 7. 2018

BRISTOL (Famous) – Pokud člověk není zrovna úzkostná povaha, která se při sebemenším stresu a strachu rozloží na prvočísla, pak dokáže v sexu na veřejnosti vidět něco velmi vzrušujícího. Odborníci souhlasí s tím, že sex je nejvíc excitující, když je v něm trocha adrenalinu. A ta se dostavuje buď na počátku vztahu, když je vše nové, nebo když člověk nemůže podmínky sexu řídit.

Homo sapiens přežil ostatní druhy lidí kvůli schopnosti přizpůsobit se změnám klimatu

31. 7. 2018

JENA (Famous) – Vědci se dlouho dohadují o tom, proč druh Homo sapiens přežil ostatní druhy člověka a dokázal se rozmnožit v takovém ohromném počtu a rozšířit po celé planetě vyjma Antarktidy. Němečtí antropologové teď přišli s důkazy, že za to můžou unikátní adaptační mechanismy, díky nimž jsme se jako jediný druh dokázali vypořádat s extrémními změnami klimatu. Otázkou však zůstává, zda přežijeme drastickou změnu, kterou teď sami vyvoláváme.

Úzkostní rodiče skutečně vychovávají úzkostné potomky

31. 7. 2018

DAVIS (Famous) – Úzkostná a extrémně stydlivá povaha je výsledkem genetického působení a vlivu výchovy. Nikoho nepřekvapí, že úzkostí rodiče vychovají úzkostné dítě. Bohužel nejen vliv prostředí hraje významnou roli ve vzniku úzkostné povahy. Bázliví a extrémně stydliví lidé mají k tomuto typu povahy sklony genetické. Prokázali to vědci z Kalifornie a Wisconsinu.

Saúdský Arab políbil přítelkyni, když ji učil řídit auto. Páru hrozí roky vězení

31. 7. 2018

RIJÁD (Famous) – Saúdská Arábie minulý měsíc zrušila zákon zakazující řízení automobilů ženám. Byla to poslední země na světě s podobným omezením. Nicméně ale nepolevila v jiných pro našince extrémně konzervativních normách pro chování na veřejnosti. A tak když se jeden mladý saúdský pár nechal strhnout radostí a muž učící partnerku řídit jí dal polibek na tvář, skončil ve vazbě. A dvojici hrozí roky vězení.