>

Archív famózních zpráv

Mexičan si chtěl pomoci k erekci přípravkem pro býky. Málem přišel o penis

14. 1. 2020

REYNOSA (Famous) – Farmáři v Mexiku používají ke stimulaci býků před inseminací veterinární přípravek, který má podobné účinky jako viagra. Hormonální lék použil třicetiletý Mexičan, který se jím chtěl pojistit před sexem s přítelkyní. Jenže silný preparát u něj vyvolal trvalou erekci. Po třech dnech s ukrutnými bolestmi vyhledal lékaře, kteří mu museli pustit žilou.

Tisícileté stromy produkují obranné mechanismy jako mladé dřeviny

14. 1. 2020

DENTON (Famous) – Nejstaršími neklonovanými stromy (jedinci vzniklými ze semene) jsou borovice dlouhověké. Rostou v USA a nejstarší jedinec má podle odhadů pět tisíc roků. Stovky až tisíce roků se ale dožívají třeba také lípy, olivovníky, sekvojovce nebo jinany. Vědce zajímá, co stojí za jejich schopností odolávat nepřízni věků, chorobám a škůdcům tak dlouho. A podle všeho jsou to geny, které se i v pokročilém věku tváří jako „mladíci“.

V Murchinsonově meteoritu je hvězdný prach starší než Sluneční soustava

14. 1. 2020

CHICAGO (Famous) – Fyzikové z USA nalezli v Murchinsonově meteoritu, který v šedesátých letech dopadl na Zemi v oblasti Austrálie, nejstarší pevné částice. Jsou dokonce o miliardy let starší než Země a Slunce. Do meteoritu se dostaly po výbuchu hvězdy jako hvězdný prach. A nejstarší z nich mají 7,5 miliardy let.

Vědci z USA vytvořili novou formu života – křížence žáby a robota

14. 1. 2020

BURLINGTON (Famous) – Vědci z Vermontu a Massachusetts vytvořili novou formu života. Říkají jí xenobot, protože se jedná o křížence buněk žáby drápatky roku Xenopus a drobného počítače. Jsou to podle autorů první živí roboti vzniklí spojením stroje a kmenových buněk obratlovců. Xenoboti mají velmi malé rozměry a mají sloužit především v medicíně a ekologii. Třeba aby napravovali poškozené cévy, jimiž budou schopni putovat.

Rajský plyn může do dvou hodin po podání zmírnit symptomy deprese

14. 1. 2020

ST. LOUIS (Famous) – Je to třetí nejvýznamnější skleníkový plyn přispívající ke globálnímu oteplování. Používá se v bombičkách na šlehačku a také ve stomatologii a porodnictví ke krátkodobé mírné anestezii. Oxid dusný známý tím, že jako rajský plyn při vdechování vyvolává veselost, může působit také jako lék na depresi.

Jennifer Lopezová se opět nedočkala nominace na Oscara

14. 1. 2020

LOS ANGELES (Famous) – Herečka Jennifer Lopezová se letos těšila na první nominaci na Oscara. Byla totiž mezi nominovanými na cenu Sdružení filmových a televizních herců (SAG). Ale zatímco porota SAG její výkon považuje za výjimečný, porota Americké akademie nikoli. Padesátiletá hvězda se přitom tváří, že ji to nijak nezasáhlo.

Joaquin Phoenix se stále nevzpamatoval ze smrti svého bratra Rivera

14. 1. 2020

LOS ANGELES (Famous) – Herec Joaquin Phoenix je těžce poznamenaný smrtí svého staršího bratra Rivera, který mu skonal v náručí v roce 1993. River měl našlápnuto na velkou kariéru v Hollywoodu, leč osudné noci na podzim 1993 se předávkoval a na chodníku před klubem Viper Room ve věku třiadvaceti let zemřel. Joaquin byl svědkem jeho smrti a nikdy se z ní nevzpamatoval. O svém bratrovi často až posedle hovoří. Stejně jako v posledním rozhovoru s Andersonem Cooperem, v němž z Rivera dělá hereckého boha a tvrdí, že jeho přítomnost cítí při každém natáčení.

Antonio Banderas je v šoku ze své první nominace na Oscara

14. 1. 2020

LOS ANGELES (Famous) – Herec Antonio Banderas je v šoku ze své první nominace na Oscara. Devětapadesátiletý Španěl si tak nějak zvykl, že jeho výkony před kamerou porota Americké akademie přehlížela. Proto je pro něj velmi milým překvapením, že bude o zlatou sošku soupeřit s Leonardem DiCapriem či Joaquinem Phoenixem.

Spike Lee bude předsedat porotě na Filmovém festivalu v Cannes

14. 1. 2020

LOS ANGELES (Famous) – Herec a režisér Spike Lee bude v květnu prezidentem poroty Mezinárodního filmového festivalu v Cannes. Jeho snímek přitom získal hlavní cenu této přehlídky v roce 2018. Dvaašedesátiletý filmař vyjádřil velké potěšení z toho, že je předsedou třiasedmdesátého festivalu v Cannes.

Britská královna souhlasila s Megxitem. Vyjádřila ale hluboký zármutek

13. 1. 2020

LONDÝN (Famous) – Britská královna Alžběta II. v pondělí 13. ledna po krizovém mítinku na Sandringhamském panství souhlasila s Megxitem. Panovnice povolila vnukovi Harrymu, aby přestal být oficiálně členem britské královské rodiny a žil jako civilista. Během přechodného období bude Harry s manželkou Meghan pobývat střídavě v Kanadě a Spojeném království. Jako civilisté smějí svobodně podnikat a získávat si peníze na vlastní pěst. Třiadevadesátiletá královna vyjádřila smutek z toho, že nechtějí být oficiálními členy rodiny. Alžběta II. ve svém oficiálním prohlášení nepoužila poprvé od května 2018 tituly vévoda a vévodkyně a hovoří o nich jako o Harrym a Meghan. Podle všeho tak přijdou i o statusy Jejich královských výsostí.

Kolem jaderné elektrárny Fukušima vzkvétá divoká příroda. Protože je tam klid bez lidí

13. 1. 2020

FUKUŠIMA (Famous) – Na úbytek divokých zvířat má největší vliv činnost a přítomnost člověka ve volné přírodě. Zvířata v divočině jsou schopna odolávat vysoké radiaci a vzkvétat, jenom když mají klid bez vyrušování člověkem. Dokazuje to výzkum v zakázané zóně kolem jaderné elektrárny Fukušima I. Podobně jako výzkumy v zakázané zóně kolem Černobylu.

Joker má jedenáct nominací na Oscary

13. 1. 2020

LOS ANGELES (Famous) – Snímek Joker režiséra Todda Phillipse patří k největším favoritům letošního předávání Oscarů. Byl totiž nominován v jedenácti kategoriích včetně nejlepšího snímku uplynulé sezóny. A o zlatou sošku pro nejlepšího herce se představitel Jokera Joaquin Phoenix utká třeba s Leonardem DiCapriem či Antoniem Banderasem.