>

Archív famózních zpráv

Aromaterapie může pomáhat zbavit se depresí

14. 2. 2024

PITTSBURGH (Famous) – Známá vůně může pomoci depresivním jedincům vybavit si specifické vzpomínky z vlastního života. Tím může vnímání této vůně pomáhat při léčbě depresí. Tvrdí to neurologové a psychiatři z Pittsburghu, kteří prokázali experimentálně, že cílená aromaterapie skutečně pomáhá zmírňovat symptomy deprese.

Lední medvědi zmizí vyhladověním a křížením s medvědem hnědým

14. 2. 2024

TORONTO (Famous) – V Arktidě prudce ubývá zalednění oceánů. Plovoucí kry přitom používali k lovu lední medvědi, kteří se teď musejí stahovat na pevninu. Nedostatek ledu znamená výrazně méně loveckých příležitostí a bílé šelmy severu hladovějí. Na pevnině, kde se snaží změně klimatu přizpůsobit, se ale potkávají s medvědem hnědým, který je výrazně početnější. Křížením s ním se tak genom medvěda ledního rozpustí v genomu medvěda hnědého. Pokud do té doby nevymřou tito bílí masožravci vyhladověním.

Moderátor polské státní televize se v přímém přenosu omluvil LGBT+ divákům

14. 2. 2024

VARŠAVA (Famous) – Polský televizní moderátor Wojciech Szeląg se v neděli omluvil v přímém přenosu za léta hanebných slov namířených na LGBTQ+ osoby právě ze studií státní televize. Ta sloužila jako hlásná trouba strany Právo a spravedlnost (PiS) v době, kdy byla tato strana u moci.

Velké opice škádlí své přátele stejně jako lidé

14. 2. 2024

LIPSKO (Famous) – Člověk patří z hlediska evolučního systému přírody mezi lidoopy. A třebaže věří, že je vývojově mnohem výš než šimpanzi, bonobové, gorily a orangutani, ve skutečnosti se člověk od těchto lidoopů odlišuje málo. A velcí inteligentní primáti se nám naopak značně podobají. Mají stejný smysl pro humor a škádlí své druhy stejně ochotně jako lidé.

Golfský proud může do dvou let dosáhnout bodu zlomu, varují vědci

14. 2. 2024

UTRECHT (Famous) – Prudké tání ledu a proudění sladké vody od pólů směrem k rovníku výrazně mění cirkulaci oceánských vod. Podle nizozemských vědců by tak mohl Golfský proud přinášející z Karibiku teplou vodu a vzduch do západní Evropy dosáhnout kritického bodu zlomu již kolem roku 2025. Po dosažení bodu zlomu by nejpozději do sta let zanikl. Bez tohoto zdroje tepla by průměrné teploty mohly v Severní Americe, částech Asie a Evropy klesnout o několik stupňů. Navzdory globálnímu oteplování by se do střední Evropy vrátily kontinentální zimy, jaké zažívají lidé v centrálním Rusku. A třeskuté mrazy by panovaly také v Irsku a Velké Británii, kde na ně nejsou vůbec zvyklí.

Joe Manganiello se po rozvodu sestěhoval s přítelkyní Caitlin O’Connorovou

14. 2. 2024

LOS ANGELES (Famous) – Herec Joe Manganiello se pár dní po rozvodu se Sofíou Vergarovou přestěhoval ke své přítelkyni Caitlin O’Connorové. Vergarová se s Manganiellem rozešla kvůli tomu, že ji nutil k otěhotnění. Ona však prohlásila, že je na dítě stará a chystá se spíš na roli babičky. Čtyřiatřicetiletá O’Connorová po dětech touží také, je pravděpodobné, že je sedmatřicetiletému herci dá.

Akon nikdy v životě nekouřil, nepil ani nebral drogy

14. 2. 2024

LONDÝN (Famous) – Americký hudebník Akon tvrdí, že nikdy v životě nekouřil, nepil alkohol ani nebral drogy. Padesátiletý rapper se letos v dubnu vydá na evropské turné, a to po více než deseti letech. Většina příprav na náročnou koncertní šňůru zahrnuje péči o zdraví a kondici. Jediným hříchem jeho života jsou prý sladkosti.

Veganství zlepšuje sexuální zdraví mužů a léčí poruchu erekce

13. 2. 2024

BOSTON (Famous) – Zbytečně mnoho mužů na této planetě věří, že jim mužnost a plodnost zaručí konzumace červeného masa. Více se mýlit nemůžou. Zatímco nadměrná konzumace červeného masa poškozuje sexuální zdraví mužů a přispívá k rozvoji poruchy erekce, vědci z Harvardské a Newyorské univerzity dokázali, že naopak veganství sexuální život mužů výrazně zlepšuje, a dokonce léčí poruchu erekce. I u pacientů po rakovině prostaty.

Kdysi věčně bílé Grónsko se stává zeleným ostrovem

13. 2. 2024

LEEDS (Famous) – Změna klimatu probíhá rychleji v Arktidě než třeba v subtropickém či mírném pásu. A výborně vidět je to na největším ostrově světa. Grónsko bývalo do konce dvacátého století věčně bílým ostrovem, neboť zde nerostly rostliny a téměř neustále byl jeho povrch pokryt sněhem a ledem. Obojí ale extrémně rychle mizí, za posledních třicet let roztálo ledu a sněhu v rozloze větší, než má celá Morava. Podle nových měření je to devětadvacet tisíc kilometrů čtverečních.

O částečně slepého tučňáka se stará kamarád, který ho vodí a krmí

13. 2. 2024

LONDÝN (Famous) – Zoologové z ptačího parku v anglickém hrabství Surrey můžou pozorovat neobvyklý druh altruismu u tučňáků Humboldtových, které chovají. Jeden částečně slepý jedinec samičího pohlaví jménem Squid má totiž velmi dobrého kamaráda Penguina. Ten totiž Squid pomáhá nejen při orientaci v prostoru, doslova ji vodí, ale také jí pomáhá získat potravu.

Zoufalci Harry a Meghan se snaží vydělávat používáním titulů, které by používat neměli

13. 2. 2024

LONDÝN (Famous) – Princ Harry s manželkou Meghan mají problém uživit se. Jen málokdo jim chce platit za to, že někam přijdou a jen tam zbytečně postávají. Řada jejich projektů založená na tomto principu zkrachovala, tak se teď snaží těžit aspoň ze svých titulů, které nabyli v královské rodině, ovšem pro státnické účely. Meghan je získala skutečně úplně za nic. Nic neudělala, nic nedokázala, jen se „dobře“ vdala. Ale pak z rodiny, která jí významné státnické tituly dala, odešla s velkým humbukem s tím, že státnické role jsou tyranií. Teď se titulem vévodkyně ze Sussexu ovšem chlubí. Protože potřebuje peníze. Podle britských právníků však v takovém případě královská rodina zasáhne a jejich web zruší. Pokud bude komerční.

Brad Pitt tvrdí, že ho ruský magnát Šefler šikanoval a vyhrožoval mu

13. 2. 2024

LOS ANGELES (Famous) – Brad Pitt vyhrál soudní spor s bývalou manželkou Angelinou Jolie a získal od ní zpět deset procent, které jí před deseti roky v dobré víře daroval. Ona mu totiž po rozvodu v rámci msty odmítla svůj podíl prodat a zpeněžila ho dohodou s ruským oligarchou Jurijem Šeflerem. Několik měsíců tak Brad, jak teď odhalil, čelil šikaně a výhružkám magnáta, který má nově po rozhodnutí soudu v podniku jen čtyřicet procent.