>

Archív famózních zpráv

Za hmyzí apokalypsu může také noční osvětlení

24. 11. 2019

BOSTON (Famous) – Průmyslová revoluce má zásadní vliv na živou přírodu na celé planetě. Základem ekosystému všude na Zemi je hmyz. Jenže právě tato, druhově nejpočetnější a biomasou největší, skupina živočichů v posledních třiceti letech extrémně rychle mizí. Může za to z velké části zemědělství a užívání pesticidů, ale také noční osvětlení. Hmyz se stovky milionů let vyvíjel v prostředí, kde jediným zdrojem světla bylo Slunce. Noční osvětlení je novinka, jíž se nedokáže dost rychle přizpůsobit. A tak u lamp a jiných zdrojů nočního záření umírají miliony tun hmyzu každý rok.

Psi mají ve třech rocích biologicky padesát

24. 11. 2019

SAN DIEGO (Famous) – Většina lidí věří, že pes během jednoho roku astronomického zestárne o sedm let vývojových. Je to desetiletí staré tvrzení vycházející ze studie, v níž veterináři vzali průměrnou délku života člověka a průměrnou délku života psa. Bylo to sedmdesát ku deseti. Jenže podle expertů z Kalifornie je stárnutí u psů velmi nerovnoměrné a už ve třech letech mají biologicky padesát, zatímco v deseti ještě ani ne sedmdesát.

Princ William přemlouvá královnu, aby svého syna Andrewa vyřadila z rodiny trvale

24. 11. 2019

LONDÝN (Famous) – Po svém nešťastném interview pro BBC se princ Andrew dozvěděl od své matky královny Alžběty II., že oficiálně jako člen britské královské rodiny končí. Zatím. Musel se vzdát všech oficiálních rolí a také honoráře čtvrt milionu liber ročně. Sám Andrew v oficiálním prohlášení uvedl, že končí jako představitel státu v dohledné budoucnosti. Zdroje z Buckinghamského paláce ale tvrdí, že jeho bratr princ Charles, a především synovec princ William chtějí, aby byl oficiálně z rodiny vyškrtnut nadobro.

Chris Martin: Ve škole mě šikanovali kvůli mým názorům

24. 11. 2019

LONDÝN (Famous) – Zpěvák Chris Martin byl prý ve škole šikanován spolužáky. Když mu bylo kolem čtrnácti let, začal vyjadřovat své nekonformní názory. Vrstevníci se ale na něj začali dívat jako na podivína a šikanovali ho. Ale nelituje toho, protože mu právě tohle zacházení pomohlo zažehnout v sobě vášeň pro umění a začít tvořit.

Justin Timberlake byl vyfocen, jak se drží za ruce s Alishou Wainwrightovou

24. 11. 2019

LOS ANGELES (Famous) – Justin Timberlake vyrazil v pátek večer s kolegy na skleničku. A zatímco si užívali na balkóně, sedmatřicetiletý hudebník a herec se držel za ruku s kolegyní Alishou Wainwrightovou. Dvojici také vyfotili ve chvíli, kdy levá Alishina ruka ohmatávala Justinovo pravé koleno. Justinova sedmatřicetiletá manželka Jessica Bielová byla doma se synem.

Imelda Stauntonová bude hrát Alžbětu II. v páté a šesté řadě seriálu The Crown

23. 11. 2019

LONDÝN (Famous) – Možností hrát královnu Alžbětu II. ve veleúspěšném britském seriálu The Crown byly poctěny Caire Foyová a Olivia Colmanová. Mladší z obou hvězd představovala současnou britskou královnu v prvních dvou sériích, které se točí kolem její vlády v padesátých a šedesátých letech. Olivia pokrývá ve třetí a čtvrté řadě následujících dvacet let. A v poslední dekádě dvacátého století se objeví v této roli třiašedesátiletá Imelda Stauntonová.

Hudba je univerzálním jazykem všech kultur světa

22. 11. 2019

BOSTON (Famous) – Hudba je skutečně univerzální jazyk všech lidských společností světa. Výzkum hudby více než tří set odlišných kultur celého světa dokazuje, že hudba má určité prvky stejné ve všech koutech planety a u všech lidských etnik. Podle vědců z Harvardovy univerzity je to důkaz o tom, že potřeba zpívat a hrát na nejrůznější předměty je člověku vlastní statisíce a možná miliony let. Hudba je tak zřejmě starší nebo minimálně stejně stará jako jazyk.

Mozek alkoholiků je zřejmě závislým už před prvním ochutnáním alkoholu

22. 11. 2019

SAN DIEGO (Famous) – Proč někteří lidé ani po opakované konzumaci alkoholu tomuto nápoji nepropadnou, zatímco někomu stačí napít se jedinkrát a stane se alkoholikem? To je otázka, kterou se odborníci z celého světa zabývají řadu desetiletí. A vědci ze Salkova institutu v Kalifornii už zřejmě odpověď mají. Lidé, kteří se stanou alkoholiky, mají totiž v mozku určitý obvod, který je nutí k nutkavé konzumaci etanolu. Tento obvod mají dávno předtím, než poprvé alkohol ochutnají. A proto mu pak propadnou. Lidé, kteří lihu odolávají a nepotřebují ho k životu, naopak tyto obvody v mozku vůbec nemají.

Statiny můžou snižovat riziko agresivní formy rakoviny prostaty

22. 11. 2019

BELFAST (Famous) – Severoirští onkologové tvrdí, že statiny předepisované lidem s vysokou hladinou cholesterolu v krvi můžou mít pozitivní vliv na zdraví prostaty. Chrání tuto žlázu před velmi agresivní formou rakoviny. Podle autorů z Belfastu užívání těchto léků sníží o čtvrtinu riziko onemocnění agresivní formou nádorového onemocnění předstojné žlázy.

Robbie Williams: Mám rád střední proud a průměrnost

22. 11. 2019

LONDÝN (Famous) – Robbie Williams má pro své fanoušky vánoční dárek už od 22. listopadu. Musejí za něj zaplatit. Britský hudebník třetí listopadový pátek vydává nové album s názvem Christmas Present (Vánoční dárek). A na tiskové konferenci před jeho uvedením na trh přiznal, že po mnoha letech předstírání, že umělecky vybočuje z řady, konečně našel své místo. Je mužem středního věku milující střední proud pop music a taky průměrnost.

Jason Derulo: Nosím v trenkách anakondu

22. 11. 2019

LOS ANGELES (Famous) – Zpěvák Jason Derulo je dalším ze slavných mužů, kteří svou hodnotu musejí podložit velikostí vlastního pyje. A tak po vzoru mnohých slaboduchých kolegů ukázal světu, co nosí v trenkách. Tedy sám přímo prohlásil, že se mu mezi stehny svíjí anakonda. A k tomu zveřejnil fotku v boxerkách pevně obepínajících onoho jednookého plaza.

Brad Pitt vyrazil na rande s Aliou Shawkatovou

22. 11. 2019

LOS ANGELES (Famous) – Brad Pitt pomalu vystrkuje růžky ze své ulity. Hollywoodský idol se po rozchodu s Angelinou Jolie ukrýval doma a hodně tvořil rukama, především sochy a objekty. Pomáhalo mu to abstinovat, k čemuž se zavázal, aby nepřišel o kontakt s šesti potomky, které s Angelinou vychovává. Nicméně tento týden se třiapadesátiletý štramák pěkně odvázal. Nejprve vyrazil na rande s kolegyní Aliou Shawkatovou, pak do časných ranních hodin tančil se zpěvačkou Halsey a dýdžejem Diplem.