>

Archív famózních zpráv

Matky rodící v zimě častěji trpí poporodní depresí

1. 10. 2018

SAN JOSÉ (Famous) – Pokud žena ví, že bude poslední trimestr prodělávat ve studené části roku, kdy jsou světlé části dne kratší než noc, měla by včas dbát na prevenci poporodních depresí. Matky rodící v zimě totiž trpí těmito depresemi častěji. Důvodem je nedostatek vitaminu D v krvi související s omezeným pobytem na slunci.

Když člověk ztratí vůli k životu, může umřít do tří týdnů

1. 10. 2018

PORTSMOUTH (Famous) – Ztráta vůle k životu je skutečně smrtelná. Tvrdí to vědci z Portsmouth, kteří se jako první tým na světě obšírněji zabýval psychogenní smrtí. Ta má přitom pět stádií. Člověk, který ztratí chuť či vůli k životu, může už za tři týdny poté vydechnout naposledy.

Posilováním zdravé končetiny se posilují svaly v té zlomené

1. 10. 2018

SASKATOON (Famous) – Kanadští vědci tvrdí, že pokud má člověk zlomeninu končetiny a bojí se, aby mu neochably svaly pod sádrou, musí posilovat tu zdravou zrcadlově postavenou. Když tak člověk posiluje levačku a má sádru na pravé, svaly se posílí i na pravé a chrání před atrofií.

Nudní přednášející skutečně přetahují čas svého vystoupení

1. 10. 2018

LONDÝN (Famous) – Profesor Robert Ewers z Londýnské univerzity si lámal hlavu nad tím, proč jsou některé přednášky nudné a jiné naopak plynou téměř rychlostí světla. Rozhodl se téma probádat a srovnávací metodou určit, v čem se liší. A našel jediný vědecký průkazný faktor. Nudné přednášky jsou prostě příliš dlouhé.

Woody Harrelson: Kdybych nebyl herec, byl bych zločinec

1. 10. 2018

LOS ANGELES (Famous) – Herec Woody Harrelson miluje luxusní životní styl, který si může dovolit díky své hvězdné kariéře. Je to prý to, po čem vždy toužil. A kdyby se slavným filmovým a televizním hercem nestal, snažil by se zajistit si stejný standard jinak. Což podle něj znamená, že by se musel stát zločincem.

Princ William se v Africe potkal s Princem Williamem

1. 10. 2018

LONDÝN (Famous) – Princ William při své pracovní návštěvě Namibie, Tanzanie a Keni podporuje tamní ochránce přírody a snaží se pomoci s potíráním pytláctví. Následník britského trůnu se ale potkává také s různými charitami a sportovci. A v Keni se na fotbalovém trávníku objal se svým jmenovcem – Princem Williamem.

Tom Daley: Jsem mizerný plavec, sotva uplavu jednu padesátku

1. 10. 2018

LONDÝN (Famous) – Tom Daley sice získal olympijskou medaili ve skocích do vody, ale svalnaté tělo a dovednosti akrobatického charakteru nutně neznamenají, že je dobrý plavec. Čtyřiadvacetiletý Brit přiznal, že je v plavání mizerný a má potíže i s jedním padesátimetrovým bazénem.

Cristiana Ronalda čelí obrovskému skandálu kvůli znásilnění modelky

1. 10. 2018

LAS VEGAS (Famous) – Fotbalista Cristiano Ronaldo čelí velkému skandálu, v němž zaznívají obvinění ze znásilnění, vydírání, podplácení a umlčování. Je dalším slavným mužem, který se musí hájit proti žalobě ze znásilnění. Čtyřiatřicetiletá Kathryn Mayorgová z Nevady podala žalobu u soudu v Las Vegas, protože v hotelu tohoto města ji měl fotbalista znásilnit, když opakovaně volala: „Ne, ne, ne!“ Uvádějí to soudní dokumenty s tím, že po ejakulaci se portugalský hráč odtáhl a pronesl: „Obvykle bývám gentleman.“ Ronaldo obvinění popírá. Nicméně případ skutečně vyšetřuje lasvegaská policie. Fotbalista přiznává, že s modelkou souložil, ale podle něj s tím oba souhlasili. Faktem však je, že ji před osmi roky uplatil, aby o incidentu pomlčela.

Představovat si sebe štíhlým až desetkrát urychluje hubnutí

30. 9. 2018

PORTSMOUTH (Famous) – Funkční trénink představivosti při hubnutí může výrazně urychlit shazování nadbytečných kilogramů. Podle vědců ze Spojeného království osoby, které si představují, jak budou vypadat a cítit se, až zhubnou, shodí během roku desetkrát více hmotnosti než ti lidé, kteří jen drží dietu a cvičí.

Muž s bionickým penisem upadl do kómatu po první souloži

30. 9. 2018

MANCHESTER (Famous) – Pětačtyřicetiletý Andrew Wardle z Manchesteru se narodil bez penisu. Loni mu lékaři v několika operacích vytvořili bionický pyj, kterým mohl konečně proniknout do své partnerky. Po pěti letech vztahu si užili první soulož. Jenže se radovali jen chvíli. Nedlouho po ní upadl Wardle do kómatu.

Lokaj britské královny byl degradován, protože se veřejně přiznal, že je gay

30. 9. 2018

LONDÝN (Famous) – Jednadvacetiletý Ollie Roberts se stal lokajem britské královny Alžběty II. a už několikrát stál na zádi jejího kočáru při oficiálních cestách po Londýně. V jeho kompetenci také bylo venčení královniných velškorgiů. Ale poté, co se otevřeně přiznal, že je gay, a poskytl rozhovory médiím, byl ze své funkce sesazen. A tak se rozhodl z homofobního Buckinghamského paláce odejít zcela.

Barbra Streisandová je nešťastná z klonů své milované fenky. Nemají její duši

30. 9. 2018

LOS ANGELES (Famous) – Zpěvačka a herečka Barbra Streisandová přiznala, že byla bláhová, když se domnívala, že klonováním své fenky Samanthy získá zpět kamarádku, která ji po čtrnácti společných letech opustila. Jenže klony zmíněné fenky jsou sice identické fyzicky, ale mají naprosto odlišnou povahu. Takže zklamaná Barbra stejně truchlí po duši své zesnulé Samanthy.