LONDÝN (Famous) – Profesor Ian Wilmut, který v roce 1997 světu představil ovci Dolly, prvního uměle klonovaného savce, zemřel. Bylo mu devětasedmdesát let. Pět posledních let života trpěl Parkinsonovou chorobou. Poznatky profesora Wilmuta o klonování využitím tělesné buňky savce měly přitom pomoci k vývoji léčebných postupů právě i při Parkinsonově chorobě.
RICHLAND (Famous) – Americká kultura je založena na silném individualismu a osobním prospěchu nad zájmy skupiny. Většina španělsky mluvících národů Amerik ale propaguje spíš kolektivistickou kulturu. Rozdíly mezi oběma kulturami jsou patrné už u dětí v předškolním věku. Ty španělsky hovořící se ochotněji dělí s ostatními a méně se prosazují.
LONDÝN (Famous) – Krkavcovití ptáci patří k nejinteligentnějším tvorům planety. Britští ornitologové pozorovali kolonii kavek, které do této ptačí čeledi náležejí. Jsou tedy příbuzné s krkavci, vránami, havrany, sojkami, strakami či ořešníky. Kavky jsou koloniálně žijící ptáci, kteří si tvoří různé sociální vztahy. Popsána byla i přátelství mezi těmito opeřenci. Ale vědci z Cornwallu zjistili, že to může být snadno zmařeno, když dojde doslova na lámání chleba. Zatímco vztah s příbuznými neohrozí ani hlad a dělení se o potravu, kamarády kavky vymění za lepší sousto hned.
FAYETTEVILLE (Famous) – Ať si to chceme připustit, nebo to hodláme popírat, hodnotíme všechny kolem sebe podle jejich vnější vizáže. Tyto úsudky si často tvoříme ve zlomcích vteřiny. Nejen o tom, zda nás protějšek sexuálně přitahuje, ale také podle jeho vizáže odhadujeme nejrůznější vlastnosti. Vědci z Arkansasu zjistili, že lidé si třeba tvoří úsudky o otcovských schopnostech mužů podle toho, jak velký mají trapézový sval.