>

Archív famózních zpráv

Vědec, který vytvořil ovci Dolly, zemřel ve věku devětasedmdesáti let

11. 9. 2023

LONDÝN (Famous) – Profesor Ian Wilmut, který v roce 1997 světu představil ovci Dolly, prvního uměle klonovaného savce, zemřel. Bylo mu devětasedmdesát let. Pět posledních let života trpěl Parkinsonovou chorobou. Poznatky profesora Wilmuta o klonování využitím tělesné buňky savce měly přitom pomoci k vývoji léčebných postupů právě i při Parkinsonově chorobě.

Předškoláci vykazují rozdíly ve velkorysosti a soutěživosti podle kultury, z níž přicházejí

11. 9. 2023

RICHLAND (Famous) – Americká kultura je založena na silném individualismu a osobním prospěchu nad zájmy skupiny. Většina španělsky mluvících národů Amerik ale propaguje spíš kolektivistickou kulturu. Rozdíly mezi oběma kulturami jsou patrné už u dětí v předškolním věku. Ty španělsky hovořící se ochotněji dělí s ostatními a méně se prosazují.

Kavky zradí přátele, když jde o jídlo, ale nikdy ne příbuzné

11. 9. 2023

LONDÝN (Famous) – Krkavcovití ptáci patří k nejinteligentnějším tvorům planety. Britští ornitologové pozorovali kolonii kavek, které do této ptačí čeledi náležejí. Jsou tedy příbuzné s krkavci, vránami, havrany, sojkami, strakami či ořešníky. Kavky jsou koloniálně žijící ptáci, kteří si tvoří různé sociální vztahy. Popsána byla i přátelství mezi těmito opeřenci. Ale vědci z Cornwallu zjistili, že to může být snadno zmařeno, když dojde doslova na lámání chleba. Zatímco vztah s příbuznými neohrozí ani hlad a dělení se o potravu, kamarády kavky vymění za lepší sousto hned.

Muži s velkými trapézovými svaly jsou vnímáni jako lepší otcové

11. 9. 2023

FAYETTEVILLE (Famous) – Ať si to chceme připustit, nebo to hodláme popírat, hodnotíme všechny kolem sebe podle jejich vnější vizáže. Tyto úsudky si často tvoříme ve zlomcích vteřiny. Nejen o tom, zda nás protějšek sexuálně přitahuje, ale také podle jeho vizáže odhadujeme nejrůznější vlastnosti. Vědci z Arkansasu zjistili, že lidé si třeba tvoří úsudky o otcovských schopnostech mužů podle toho, jak velký mají trapézový sval.

Kate Mossová opět kouří klasické cigarety

11. 9. 2023

LONDÝN (Famous) – Kate Mossová před pěti roky přestala pít alkohol. Nedlouho poté, co skončila také s tvrdými drogami. Dlouho se však nedokázala zabit kouření. Když loni přešla na elektronické cigarety, věřila, že si už nezapálí. Teď jí však několikrát vyfotili s klasickou cigaretou v ústech. Tabáku se prostě vzdát nedokáže.

Trojice šatů princezny Diany vynesla v aukci několikanásobky odhadované ceny

11. 9. 2023

LOS ANGELES (Famous) – Kalifornská společnost Julien’s Auctions o víkendu pořádala aukci s názvem Legendy: Hollywood a královská šlechta. V nabídce bylo na čtrnáct set položek, ale mezi největší perly patřily bezesporu šaty princezny Diany. Byly v aukci troje a všechny vynesly několikanásobně víc, než odborníci předpokládali. Celkem se prodaly za 1,6 milionu dolarů.

Calvin Harris se oženil

11. 9. 2023

LONDÝN (Famous) – Skotský dýdžej Calvin Harris, který v minulosti randil s modelkami a třeba zpěvačkou Taylor Swiftovou, se o víkendu oženil. Jeho manželkou se stala Vick Hopeová. Svatbu měli za slunného počasí pod širým nebem v Alnwicku v hrabství Northumberland.

Arnold Schwarzenegger podstoupil operaci lokte kvůli poškozeným nervům

11. 9. 2023

LOS ANGELES (Famous) – Arnold Schwarzenegger má sice ve svém věku stále fyzičku, kterou by mu mohl závidět leckterý mladík, ale šestasedmdesátiletý akční herec má kvůli mnohaletému extrémnímu posilování také poškozené nervy v pažích. A musel teď na operaci nervových vláken v oblasti lokte, takže bude chodit několik týdnů s ochrannou sádrou.

Chris Evans si vzal Albu Baptistovou v Cape Cod

11. 9. 2023

LOS ANGELES (Famous) – Herec Chris Evans už je v chomoutu. Dvaačtyřicetiletý svalovec si vzal přítelkyni Albu Baptistovou, s níž randí do předloňského podzimu. Během sobotního obřadu v Cape Cod ve státě Massachusetts si slíbili věrnost do smrti před rodinou a několika slavnými kolegy, kteří stejně jako Chris hrají superhrdiny.

Timothée Chalamet sbalil Kylie Jennerovou

10. 9. 2023

NEW YORK (Famous) – Herec Timothée Chalamet na koncertě Beyoncé potvrdil, že randí se sestrou Kim Kardashianové Kylie Jennerovou. Vztah s modelkou a podnikatelkou s kosmetikou dlouho tajil. Šestadvacetiletá make-upová magnátka a sedmadvacetiletý herec, který se proslavil filmem Dej mi své jméno, sdíleli na sociálních sítích klip, v němž se líbají a flirtují spolu na stadionu SoFi v Inglewoodu.

Zpěvačka Grimes a Elon Musk přivedli na svět třetí dítě

10. 9. 2023

LOS ANGELES (Famous) – Zpěvačka Grimes je trojnásobnou matkou. Otcem i třetího dítěte je miliardář Elon Musk. Stejně jako v případě prvorozeného syna a druhorozené dcery, i dosud utajovaný chlapec má velmi bizarní jméno – Techo Mechanicus. A rodiče mu prý říkají Tau. Vyplývá to z nové knihy Elon Musk, kterou napsal novinář Walter Isaacson.

Masové aroma dodá veganskému pokrmu fermentovaná cibule

9. 9. 2023

HOHENHEIM (Famous) – I když vegani odmítají konzumovat maso, mnozí z nich to dělají z etických důvodů a chuť masa jim nevadí. Pak vyhledávají potraviny, které maso aspoň chutí, vůní či strukturou trochu připomínají. Výrobci veganských potravin hledají směsi koření, které by chuť masitého pokrmu napodobily. Vědci z Německa zjistili, že důležité aroma poskytuje hlavně fermentovaná cibule, ale také pažitka a pórek.