>

Archív famózních zpráv

Meghan Markleová: Královna rodila doma, tak proč ne já?

10. 4. 2019

LONDÝN (Famous) – Bývalá herečka Meghan Markleová do britské královské rodiny nezapadla tak, jak si mnozí její členové představovali. A odmítá se podřídit také při porodu svého prvorozeného potomka, jehož čeká s princem Harrym. Po čtyřiceti letech bude první členkou královské rodiny, která nebude rodit na klinice Lindo londýnské Nemocnice svaté Marie. Vévodkyně ze Sussexu chce rodit doma. Argument pro to má silný. Všechny čtyři potomky totiž doma porodila i současná královna Alžběta II.

Leonardo da Vinci byl plně obouruký

9. 4. 2019

FLORENCIE (Famous) – Jeden z největších géniů lidských dějin Leonardo da Vinci se narodil jako levák. Jenže na konci středověku a počátku novověku, kdy tento všestranně nadaný člověk žil, nepovažovali leváctví za jednu z variant úchopu psacích potřeb. A tak mladého Leonarda přeučili na praváctví. Ovšem on byl podle současných výzkumů úplný ambidextrik. Tedy měl obě ruce stejně zručné a byl obouruký.

Novozélandský komisař pro ochranu soukromí: Facebook jsou morálně zkorumpovaní patologičtí lháři

9. 4. 2019

WELLINGTON (Famous) – Vrchní komisař pro ochranu soukromí a dat z Nového Zélandu na Twitteru ostře osočil majitele společnosti Facebook Marka Zuckerberga a jeho nejbližší spolupracovníky. Ve svém příspěvku o nich John Edwards hovoří jako o morálně zkorumpovaných patologických lhářích, kteří umožnili genocidu na Myanmaru.

Stimulace mozku elektrickým proudem zvyšuje výkon operační paměti

9. 4. 2019

BOSTON (Famous) – Neurologové z Massachusetts zjistili, že určitá dávka mírného elektrickou proudu může v mozku člověka výrazně zvýšit výkon operační paměti. Podle autorů by metoda mohla pomáhat pacientům s Alzheimerovou chorobou. Ti se chtějí využití metody při léčbě tohoto onemocnění věnovat v další části výzkumu.

Jak dlouho se člověk potácí v bolesti z rozchodu, je na každém člověku, tvrdí psycholog

9. 4. 2019

NEW YORK (Famous) – Uznávaný newyorský psycholog a autor řady knih Guy Winch tvrdí, že rozchod je v naprosté většině případů bolestivá zkušenost, kterou nelze obalit v cukru a posypat třpytkami. Tedy udělat z ní něco příjemného. Co ale rozhodně může každý trpící ovlivnit, je délka období, během něhož bude intenzivně vnímat bolest z rozchodu. Podle Winche lze bolest z rozchodu zkrátit na minimum pomocí šesti zásad.

Psi skutečně dokážou čichem odhalit rakovinu

9. 4. 2019

TAMPA (Famous) – Psi mají tak jemný čich, že dokážou rozeznat mezi pachem člověka, který má v těle nádorové buňky, a pachem jedince bez jakýchkoli rakovinných buněk. Využití psů v diagnostice by tak mohlo výrazně zvýšit počet případů, kdy je zhoubný nádor odhalen včas a je léčitelný. V mnoha případech se totiž symptomy rakoviny projeví až ve chvíli, kdy je toto onemocnění v pokročilém stádiu a je těžce léčitelné či neléčitelné.

Ozzy Osbourne si po pádu doma dislokoval ocelové implantáty

9. 4. 2019

LOS ANGELES (Famous) – Zpěvák Ozzy Osbourne zrušil letošní turné kvůli chatrnému zdraví. Na počátku roku čelil chřipce a následně i těžkému zápalu plic, když se ale konečně dostal domů do domácího léčení, uprostřed noci se zmatený potácel domem a zřítil se, neznámo kam. Ovšem jeho manželka Sharon, ačkoli povahu pádu nespecifikovala, přiznala, že si během něj americký rocker dislokoval ocelové implantáty a šrouby, kterými mu lékaři řešili zlomeniny v roce 2004 po nehodě na čtyřkolce.

Eddie Murphy a Arsenio Hall se vrátí na plátna kin v Cestě do Ameriky 2

9. 4. 2019

LOS ANGELES (Famous) – Herec Eddie Murphy oficiálně potvrdil, že příští rok v srpnu vstoupí do kin pokračování filmu Cesta do Ameriky. Spolu s ním se do projektu jako sluha prince Akeema jménem Semmi vrátí také Arsenio Hall. Pokračování snímku, který byl v roce 1988 kinohitem, vznikne po dvaatřiceti letech a zatím není jasné, co s hlavními postavami scénáristé zamýšlejí.

Felicity Huffmanová se soudu přiznala, že uplácela dceřino přijímací řízení na univerzitu

9. 4. 2019

LOS ANGELES (Famous) – Herečka Felicity Huffmanová přiznala soudu ještě před začátkem procesu, že je vina v uplácení přijímacího řízení na prestižní univerzitu. Hvězda seriálu Zoufalé manželky toužila doslova zoufale po tom, aby její osmnáctiletá dcera Shophia byla přijata na exkluzivní vysokou školu. Jenže dívka hollywoodské hvězdy neměla patřičné výsledky a studijní schopnosti. Aby předběhla nadanější uchazeče, matka využila zkorumpovaných členů akademického senátu a dceřino přijetí si koupila. Skandál praskl a zostuzená herečka se teď musela veřejně omluvit.

Justin Bieber zaútočil na Shawna Mendese: Princem popu jsem já, chlapče!

9. 4. 2019

LOS ANGELES (Famous) – Zpěvák Justin Bieber stále neovládá své narcistické ego a dál se ztrapňuje před kolegy i fanoušky. V pondělí neodolal možnosti shodit svého kolegu Shawna Mendese. Dvojici spojuje nejen to, že oba pocházejí z Kanady, ale také modelka Hailey Bieberová rozená Baldwinová. Shawn s ní loni krátce randil, zatímco Justin si ji vzal za manželku jen čtyři měsíce poté, co se rozešla s Shawnem. Ten se na počátku tohoto týdne pochlubil fotkou z magazínu, na které je označen titulem „Princ Popu“. Bieber mu vzkázal, ať hodí zpátečku a zklidní se, protože titul je jeho a Shawn na jeho rekordy daleko nedosahuje.

Krvavé řeky na Antarktidě jsou způsobeny vysokou koncentrací železa

8. 4. 2019

SEATTLE (Famous) – Antarktické Krvavé vodopády vyvěrající zpod ledovců vědce zajímají už přes sto let. Dlouho ale nikdo neprovedl pečlivou analýzu složení jejich vody, aby odhalil příčinu zabarvení. Jednou z možností by byla přítomnost řas či bakterií červené barvy, ale život byl v tomto případě jako původce vyloučen. Vodu zbarvuje oxidující železo, které se do vody pod ledovcem rozpouští ve vysoké koncentraci.

Muži, kteří neudělají ani deset kliků, jsou extrémně ohroženi infarktem a mrtvicí

8. 4. 2019

BOSTON (Famous) – Zdravý muž středního věku by měl udělat na jeden zátah mezi dvaceti a třiceti kliky. Pokud mu však tento cvik činí potíže a je slabý natolik, že neudělá ani deset kliků najednou, má zaděláno na vážné zdravotní problémy. Jeho oběhová soustava je tak poškozena a oslabena, že má až o sto procent vyšší riziko infarktu a mrtvice než muž, který udělá kliků třicet a více.