>

Archív famózních zpráv

Alicia Silverstoneová: Můj syn nikdy není nemocný a je hodný, protože je vegan

3. 8. 2019

LOS ANGELES (Famous) – Maso obsahuje stresové hormony, které v dětech vyvolávají hyperaktivitu a agresivitu. Věří tomu také herečka Alicia Silvestoneová, která svého syna vychovává jako vegana. Podle dvaačtyřicetileté americké hvězdy je její osmiletý syn Bear velmi klidné povahy a poslušný právě proto, že se stravuje jen bio rostlinnou stravou a nejí také rafinovaný cukr. Díky tomu také nikdy není nemocný.

Cara Delevingneová si v Las Vegas vzala herečku Ashley Bensonovou

3. 8. 2019

LAS VEGAS (Famous) – Cara Delevingneová a Ashley Bensonová jsou od soboty 3. srpna manželky. Modelka a herečka si vyměnily sliby věrnosti během obřadu v kapli v Las Vegas, kde je oddal muž oblečený ve stylu Elvise Presleyho. Dvojici to přitom stálo pouhých tři sta dolarů.

V zimě narozené děti mají častěji deprese kvůli matčinu stresovému hormonu

3. 8. 2019

CARDIFF (Famous) – Ženy před porodem v zimních měsících vylučují více stresového hormonu kortizolu než před porodem na jaře a v létě. To je také důvodem, proč lidé narození pozdě na podzim a v zimě častěji trpí depresemi. Podle odborníků z Cardiffu kortizol ovlivní mozek dítěte a může vyvolat změny v některých centrech mozku.

Želví embrya mění své pohlaví vrtěním se ve vajíčku

2. 8. 2019

PEKING (Famous) – O tom, že pohlaví plazů není řízeno chromozomálně jako třeba u savců, vědí zoologové dlouho. Je také dobře známo, že pohlaví u většiny plazů ovlivní teplota, při níž se vajíčka inkubují. Čínští experti teď ale zjistili, že embrya ve vajíčku můžou své pohlaví aktivně ovlivnit tím, jak se v něm vrtí.

Kyselina acetylsalicylová je prevencí rakoviny tlustého střeva

2. 8. 2019

LONDÝN (Famous) – Osoby s vysokým rizikem onemocnění rakovinou tlustého střeva a konečníku by mohli preventivně užívat kyselinu acetylsalicylovou, která je účinnou látkou léků Aspirin, Acylpyrin, Algirin, Anopyrin a dalších. Tyto léky používané na záněty a snižování horečky totiž dokážou výrazně snížit riziko rakoviny tlustého střeva. Jenže dlouhodobé užívání léku musí být kontrolováno lékařem, protože silně ředí krev a může vyvolat krvácení do žaludku a dalších míst trávicího traktu.

Tým čínských a španělských vědců vytvořil embryo křížením člověka a šimpanze

2. 8. 2019

PEKING (Famous) – Čína nedávno proslula skandálem s genetickou úpravou člověka před jeho narozením. Stříháním genů čínský vědec pozměnil DNA několika dětí, které budou muset žít i s negativními důsledky tohoto experimentu. Teď tato země oznámila další kontroverzní vědecký akt. Ve spolupráci se španělskými a kalifornskými vědci vytvořila embryo, které je křížencem člověka a šimpanze.

Meghan Markleová zuří, fanoušci Kate Middletonové zaplavili její Instagram, a tak ho promazává

2. 8. 2019

LONDÝN (Famous) – Vévodkyně ze Sussexu nepomůže k větší popularitě ve Spojeném království ani nový PR tah, který vymyslel její tým. Stala se hostující redaktorkou britské edice magazínu Vogue, aby pomohla připravit zářijové číslo věnující se ženám, které mění svět. Meghan vyzvala fanoušky, aby jí na Instagramu nominovali ženy, které jsou podle nich inspirující. A fanoušci Kate Middletonové v tisících příspěvků nominovali právě ji. Mnozí ale tvrdí, že správce instagramového účtu Sussex Royal začal tyto příspěvky promazávat. Zřejmě na příkaz vévodkyně ze Sussexu.

David a Victoria Beckhamovi si na Miami koupili exkluzivní rezidenci za miliardu

2. 8. 2019

MIAMI (Famous) – David a Victoria Beckhamovi rozšířili portfolio svých rezidencí o skutečný diamant mezi nemovitostmi. Na Miami si pořídili exkluzivní apartmán s vlastním heliportem a střešním bazénem. Bytový komplex v horních patrech moderní designové věže Scorpion nabízí pohled na celé floridské město a jeho pláže.

Shawn Mendes si vymazal z mobilu sociální sítě

2. 8. 2019

ATLANTA (Famous) – Shawn Mendes byl do srpna tohoto roku typickým příslušníkem své generace v užívání sociálních sítí. Visel na nich pořád a každou chvíli jimi listoval ve svém chytrém telefonu. Jenže kanadský zpěvák začal pociťovat negativní účinky závislosti na Instagramu a Twitteru a po poradě s psychologem aplikace z mobilu vymazal. Účty na těchto sítích má stále, ale už je nemůže kontrolovat kdykoli kdekoli.

Eliza Dushková porodila prvního potomka

2. 8. 2019

NEW YORK (Famous) – Americká herečka Eliza Dushková, již známe ze seriálu Buffy, přemožitelka upírů či Dům loutek, se stala maminkou. Svého prvního potomka porodila tento týden. Počala ho s manželem Peterem Palandjianem, za něhož se provdala loni v srpnu a jemuž zplodila už pátého potomka. Eliza dala svému prvorozenému synovi jméno Philip.

Katy Perry a její tým zaplatí 65 milionů odškodnění za krádež melodie k písni Dark Horse

2. 8. 2019

LOS ANGELES (Famous) – Porota kalifornského soudu jednomyslně rozhodla, že zpěvačka Katy Perry a její tým vykradli melodii songu Joyful Noise rappera vystupujícího pod pseudonymem Flame. Americká hvězda a její producenti použili ukradené melodie pro svůj hit Dark Horse. Za to musejí zaplatit postiženým odškodné v celkové výši 2,78 milionu dolarů – asi pětašedesát milionů korun.

Potraviny bohaté na karoten chrání před rakovinou kůže, vitaminové doplňky nikoliv

1. 8. 2019

NEW YORK (Famous) – Výrobci vitaminů a doplňků stravy nebudou mít radost. Vědci z prestižní Brownovy univerzity totiž tvrdí, že jejich výrobky jsou k ničemu. Opakovaně se prokázalo, že vyváženou pestrou stravu nelze tabletami zastoupit. V případě betakarotenu – z něhož si tělo tvoří vitamin A – to platí rozhodně. Zatímco toto barvivo přijímané se stravou z meruněk, mrkví či brokolice riziko rakoviny kůže snižuje, lidé užívající jako prevenci tohoto onemocnění vitamin A v tabletách chráněni nejsou.