>

Archív famózních zpráv

Roztok ketonů představuje revoluci mezi energetickými nápoji

10. 11. 2017

SAN FRANCISKO (Famous) – Kalifornie tak trochu udává světové trendy ve zdravé a sportovní výživě. A zrovna z této země USA pochází také novinka pro atlety a všechny milovníky fitness. Je to energetický nápoj, který neobsahuje ani gram sacharidů, tuků či bílkovin. A navíc prý zvyšuje výkon jako žádný jiný konkurenční produkt. Je to roztok ketolátek, které svaly využívají jako palivo.

Větší vizuální inteligence neznamená nutně vyšší IQ

10. 11. 2017

NASHVILLE (Famous) – Lidé vynikající nad ostatní vizuální inteligencí ještě nemusejí nutně vynikat obecnou inteligencí jako takovou. Podle vědců z Tennessee můžou mít výjimečné vizuální schopnosti i lidé s jinak průměrnou obecnou inteligencí.

Antarktické ledovce tají odspodu kvůli horkému plášti

10. 11. 2017

DENVER (Famous) – Polární ledovce v Antarktidě se v posledních letech velmi rychle rozpouštějí a vědci se snaží popsat mechanismy, které k tomuto tání přispívají. Teď přišli s novými výpočty a analýzami, podle nichž dochází k odtávání statisíce let starých ledovců v jedné oblasti Antarktidy odspodu. Je tam extrémně horký plášť.

Lidé žijící u rušných křižovatek trpí častěji řídnutím kostí

10. 11. 2017

NEW YORK (Famous) – Nanočástice z výfukových plynů jsou původcem celé řady onemocnění. Krom těch dýchacích prokazatelně také vyvolávají poškození oběhové soustavy. Vědci z New Yorku ale zjistili, že lidé žijící u rušných komunikací a křižovatek, kde je zátěž z výfukových plynů nejvyšší, mají rovněž řidší kosti. Osteoporóza je přitom vážné onemocnění vedoucí k častým zlomeninám.

Jihoafrický evangelický kněz chce před kamerami zázračně obnovovat erekci věřících

10. 11. 2017

PRETORIA (Famous) – Jihoafrický kněz Paseka Mboro Motsoeneng je prý zázračný léčitel. V Jihoafrické republice tomu věří miliony křesťanů sledující jeho televizní show. Pomocí modliteb a silné víry v Ježíše prý dokáže zbavit své ovečky nejednoho neduhu. U několika mužů prý jako mávnutím proutku obnovil erekci. A zázrak chtěl prezentovat před televizními kamerami. I když je to v podstatě porno.

Silně nábožensky založení lidé nejsou intuitivnější a nemají potlačeno analytické myšlení

10. 11. 2017

OXFORD (Famous) – Psychologové z Oxfordské univerzity se pokusili otestovat teorii o tom, že silně nábožensky založení lidé mají velmi vyvinutou intuici a naopak potlačeno analytické myšlení. Na konci výzkumu museli ale prohlásit, že tato hypotéza je neplatná. Silně nábožensky založení lidé nejsou intuitivnější než ateisté, ale ani nemají horší analytické myšlení. Víra je tak podle autorů nejspíš formována pouze výchovou v určitém kulturním prostředí.

Jean Paul Gaultier: Návrhářem chci být od devíti let

10. 11. 2017

LOS ANGELES (Famous) – Když bylo Jeanu Paulu Gaultierovi devět let, viděl poprvé v černobílé televizi kabaretní vystoupení. Nákladné extravagantní róby se mu vryly do mozku tak silně, že od té doby toužil navrhovat vlastní oblečení. A právě kabaretní styl se na jeho pozdějších kolekcích podepsal nejvýrazněji.

Rapper Drake má doma sbírku kabelek Birkin

10. 11. 2017

LOS ANGELES (Famous) – Mít alespoň jednu kabelku Birkin doma je snem mnoha zámožných žen. Celá sbírka ale čeká na tu, která se jednou stane manželkou rappera Draka. Ten teď přiznal, že luxusní ručně šité kabelky už několik let sbírá a jednou je věnuje své vyvolené.

Mel B se dohodla s manželem Stephenem Belafontem

10. 11. 2017

LOS ANGELES (Famous) – Bulvárem často zmiňovaný rozvod zpěvačky Melanie Brownové překonal bod zlomu a přiblížil se ke konci. Ačkoli se několik měsíců s manželem Stephenem Belafontem štěkala prostřednictvím médií a vypadalo to, že shoda bez těžkých soudních tahanic nebude možná, její mluvčí teď prohlásila, že je dohoda téměř hotová.

Kevina Spaceyho vystříhají z filmu, který má v prosinci premiéru

10. 11. 2017

LOS ANGELES (Famous) – Producenti filmu Všechny prachy světa se rozhodli pro radikální řešení následků sexuálního skandálu Kevina Spaceyho. Herec byl jednou z hvězd zmíněného snímku, ale to se do premiéry plánované na prosinec změní. Režisér Ridley Scott všechny scény s ním přetočí a nahradí ho Christopherem Plummerem.

Červeným vínem a čokoládou lze předcházet vráskám

9. 11. 2017

EXETER (Famous) – Červené víno a čokoláda patří mezi nejoblíbenější hříchy stravování. Ale v rozumném množství nemusejí být považovány vůbec za něco škodlivého. Obsahují totiž velmi cenné polyfenoly, které v těle fungují jako účinné antioxidanty. A podle vědců z Exeteru jsou ideální prevencí stárnutí kůže.

Popáleniny se hojí rychleji, když si je člověk přivodí přes den

9. 11. 2017

CAMBRIDGE (Famous) – Blíží se doba Vánoc, před nimiž mnoho lidí stráví několik nocí nad vykrajovátky a horkými plechy. Před rozsvícením stromečku se mnohým budou na dlaních hojit popáleniny, které si přivodí neopatrností při vytahování cukroví z trouby. A budou se hojit pomaleji, protože k nim došlo během noci. Popáleniny, které utrpíme mezi osmou večerní a osmou ranní, se totiž hojí pomaleji.